کارگو حیوانات 

بهترین روش برای حمل حیوان خانگی خود، خرید بلیط هواپیما و سفر با هواپیماست. هر شرکت هواپیمایی قوانین خاص خود را برای حمل حیوانات با هواپیما دارد که این قوانین در هر کشور ممکن است متفاوت باشند. یکی از بهترین راه ها برای ارسال حیوان خانگی بدون همراه در قسمت بار استفاده از کارگو حیوانات میباشد.

کارشناسان ما در کارگوپارس به اصول و مقررات کارگو حیوان خانگی کاملا آگاه میباشد. برای استفاده از این روش ارسال حیوانات خانگی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

حمل هوایی حیوانات

مدارک لازم جهت ارسال حیوان خانگی با هواپیما 

برای حمل حیوان خانگی خود از طریق کارگو ارائه یک سری از مدارک ضروری میاشد در هنگام آماده‌سازی و همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای تحویل حیوانات خود، حتماً دقت کافی را داشته باشید.

کارگو حیوانات خانگی

مراحل کارگو حیوانات

در این سرویس، حیوانات خانگی در پایانه باربری پذیرش و در فرودگاه مقصد، در محل ترخیص بار به شما یا شخصی که در بارنامه معرفی شده، تحویل داده می‌شود.

 لازم به ذکر است که در برخی از کشورها مانند دبی، عمان و انگلیس، حمل حیوانات با هواپیما تنها از طریق روش غیرهمراه امکان‌پذیر است.

شرکت هواپیمایی خدمات کارگو برای حمل حیوان از طریق پایانه‌های باربری ( غیر همراه ) ارائه میشود که مراحل ارسال حیوان خانگی به شرح زیر میباشد :

one

فراهم سازی مدارک لازم برای حمل حیوان هوایی

two

ارائه مدارک به کارشناسان کارگو پارس

کارگو حیوانات
three

تهیه قفس مناسب پرواز برای حمل هوایی حیوان خانگی

four

تحویل حیوانات خانگی به بخش بار هواپیما

هزینه حمل حیوانات با هواپیما

هزینه حمل حیوانات با هواپیما بر اساس اضافه بار تعیین و محاسبه می‌شود.

عوامل مختلفی در تعیین هزینه حمل حیوانات تاثیر دارند، از جمله: وزن حیوان، نوع حیوان و وزن قفس.

محاسبه هزینه حمل پرنده‌های خانگی از طریق ضرب وزن پرنده با وزن قفس در ۴ و برای حیوانات خانگی و اهلی از طریق ضرب مجموع وزن حیوان همراه با قفس در ۲ صورت می‌گیرد.

به این مبلغ، هزینه کارگزاری هم اضافه می‌شود.

هزینه حمل حیوانات با هواپیما

حمل حیوانات خانگی

هزینه حمل حیوانات با هواپیما بر اساس اضافه بار تعیین و محاسبه می‌شود.

عوامل مختلفی در تعیین هزینه حمل حیوانات تاثیر دارند، از جمله: وزن حیوان، نوع حیوان و وزن قفس.

محاسبه هزینه حمل پرنده‌های خانگی از طریق ضرب وزن پرنده با وزن قفس در ۴ و برای حیوانات خانگی و اهلی از طریق ضرب مجموع وزن حیوان همراه با قفس در ۲ صورت می‌گیرد.

به این مبلغ، هزینه کارگزاری هم اضافه می‌شود.

حمل حیوانات خانگی

چرا برای ارسال حیوانات با هواپیما کارگو پارس را انتخاب کنیم؟

ارسال سریع بار
دو تا سه روزه

انجام صفر تا صد مراحل توسط کارشناسان

تجربه ی بالا در ارسال بار به تمامی نقاط

پشتیبانی حرفه‌ایی
در طول هفته

قوانین حمل حیوان خانگی با هواپیما

— شرایط پذیرش حمل حیوانات خانگی با هواپیما در حال تغییر است، بنابراین قبل از هر اقدامی برای جابه‌جایی حیوان خود با هواپیما، حتماً با فرودگاه مبدا تماس بگیرید. توصیه می‌شود که از ارسال حیواناتی که جثه کوچکی دارند، خودداری کنید، زیرا در حین انتقال با هواپیما، خطر مرگ چنین حیواناتی وجود دارد. 

در صورتی که قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید میتوانید با استفاده از فریت بار نیز برای ارسال استفاده نمایید. فریت بار به ترکیه، انگلیس، آلمان و بسیاری دیگر از کشورها توسط شرکت کارگو پارس قابل انجام است.

— این مورد را هم به خاطر داشته باشید که حداقل ۳ ساعت قبل از سفرهای بین‌المللی و ۲ ساعت قبل از سفرهای داخلی در فرودگاه برای انجام امور پذیرش حیوان حضور داشته باشید.

— برای سفر بچه‌های سگ و گربه باید حداقل ۱۰ هفته از تولد آن‌ها گذشته باشد. ( در برخی از کشورها حداقل سن حیوان ۱۲ هفته است ). بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی ایران، حداکثر ۲ قلاده سگ یا گربه و ۱۰ قطعه پرنده تزئینی می‌توانید با خود حمل کنید.

— برخی از ایرلاین‌ها ممکن است حیوانات پرخاشگر، بیمار، ناآرام، بسیار پیر، دارای بوی زننده و یا دارای هر شرایط ناسازگار دیگر را پذیرش نکنند. همچنین ممکن است حیوانات گران‌قیمت و یا حیواناتی را که برای صاحبانشان ارزش خاصی دارند، پذیرش نشوند.

چه حیواناتی با حمل و نقل هوایی قابل جابجایی اند؟

حمل هوایی سگ و گربه: با استفاده از قفس‌های استاندارد و محیط کنترل شده. 

حمل هوایی اسب: با استفاده از محفظه‌های تخصصی و مراقبت‌های ویژه.

حمل سایر حیوانات: شامل پرندگان، اسب و گاو و حیوانات خاص با توجه به نیازهای ویژه آن‌ها.

 

ویژگی قفس مناسب برای حمل حیوان با هواپیما

— در خصوص حمل حیوانات خانگی با هواپیما، محدودیت‌هایی درباره تعداد و نوع قفس وجود دارد. برای مثال، اگر می‌خواهید حیوان مادر با بچه‌هایش در یک قفس باشند، تعداد بچه‌ها نباید بیش از ۳ عدد باشد، سن آن‌ها نباید بیشتر از شش ماه باشد و وزن هر کدام از بچه‌ها نباید از ۲ کیلوگرم بیشتر باشد.

— همچنین اگر می‌خواهید چند حیوان را با هم داخل یک قفس بگذارید، تعداد آن‌ها باید حداکثر ۳ عدد باشد، سن آن‌ها حداکثر ۱۲ هفته و حداکثر ۲ کیلو وزن داشته باشند.

— در انتخاب نوع قفس حیوان بسیار دقت کنید، چرا که فرودگاه اجازه حمل حیوان با هر قفسی را به شما نخواهد داد. می‌توانید باکس‌های مخصوص حمل حیوان در هواپیما را از پت‌شاپ‌ها خریداری کنید. این باکس‌ها معمولاً چرخ ندارند و درشان قفل می‌شود.